Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach
ul. R. Minkiewicza 50, 16-400 SuwałkiPlacówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją NP.5470.1.2024 z dnia 27 czerwca 2024 r.
Zapraszamy do udziału w szkoleniu online "Nowa podstawa programowa z chemii. Tablice fizykochemiczne i informator maturalny", które odbędzie się 26 listopada 2021 r. o godz 18:00.
Szkolenie prowadzi Karol Dudek-Różycki, doktor nauk chemicznych specjalizujący się w dydaktyce chemii, absolwent Wydziału Chemii UJ, autor prac naukowych w zakresie dydaktyki chemii, pomysłodawca warsztatów "Ostatni dzwonek przed maturą", przewodniczący komitetu organizacyjnego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej, organizator corocznej Próbnej Matury z Chemii z Wydziałem Chemii UJ oraz Dziennikiem Polskim, a także Wrześniowej Diagnozy Maturalnej.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny dla nauczycieli województwa podlaskiego.
Zapisy pod adresem: http://tiny.cc/11-2021-zapisy
Akademie Wychowania Fizycznego prowadzą nabór na szkolenia dla nauczycieli w ramach I etapu programu. Nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej, którzy wzięli udział w I etapie projektu oraz zdobyli certyfikat, mogą zgłosić się do Sport Klubów, czyli do II etapu programu „WF z AWF". Więcej szczegółów na stronie MEiN.
Z dniem 1 stycznia 2019 roku zmianie uległy przepisy Prawa oświatowego dotyczące opinii wojewódzkich rad rynku pracy o zasadności kształcenia w danym zawodzie zgodnie z potrzebami rynku pracy.
Na podstawie art. 97 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw, opinie wojewódzkich rad rynku pracy oraz powiatowych rad rynku pracy wydane przed dniem 1 stycznia 2019 r., zachowują moc do dnia 31 sierpnia 2022 r.
Ministerstwo Edukacji i Nauki przypomina, że zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego nie potwierdza kwalifikacji zawodowych. Urzędowym dokumentem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych jest certyfikat kwalifikacji zawodowej wydany przez okręgową komisję egzaminacyjną osobie, która zdała egzamin zawodowy.
W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga proponuje program skierowany do nauczycieli, mający na celu wspieranie ich w codziennym wykonywaniu obowiązków zawodowych.
Więcej informacji oraz materiały do pobrania znajduje się tutaj.
Poradnik wychow@wcy - Jak wykorzystać technologie cyfrowe w pracy wychowawczej z uczniami.